Plánujete rande s někým, koho jste nikdy neviděli a koho znáte pouze z virtuálního prostředí? Zejména ženy mohou mít obavy, zda je muž tím, za koho se vydává.
Takové setkání skýtá určité nebezpečí a nikdy nevíte, kdo skutečně přijde na schůzku a zda vás nebude nějak obtěžovat nebo k něčemu nutit. Seznamka Tinder si je tohoto rizika vědoma a přichází s řešením, jak ochránit své uživatele před sexuálními predátory a vyděrači.
Možná jste nějaký ten sexuální útok zažili i vy. Je to nepříjemná zkušenost, kterou nechcete v budoucnu opakovat. Aplikace Tinder slouží k tomu, abyste našli svého vysněného partnera nebo milence. Může se ale stát, že schůzka nedopadne podle vašich představ a leckdy se takové seznámení zvrtne v nebezpečnou záležitost. Seznamka Tinder nechce nic ponechat náhodě a přináší nové funkce, které snižují riziko plynoucí z online seznamování.
Američtí uživatele mohou v současné době využívat tlačítko „panic button“ neboli poplašné tlačítko. Pokud se na schůzce budete cítit v nebezpečí, stisknete ho a rázem jste pod ochranou seznamky. Ve spolupráci s Noonlight je vám zaslán kód, který musíte zadat. Pokud tak neučiníte, zaměstnanci Noonlight vám zavolají, jestli nepotřebujete pomoc. Nezvedáte-li mobil, lokalizují vás na přesnost pěti metrů a přivolají policii.
Tinder spadá pod mateřskou společnost Match Group, jejíž generální ředitel Mandy Ginsberg k této problematice uvádí: „„Bezpečné a ryze pozitivní seznamování je pro naše podnikání zcela zásadní. Investovali jsme do špičkové technologie, která dokáže poskytnout pohotovostní služby v reálném čase,“ poznamenal Ginsberg. Dá se předpokládat, že poplašné tlačítko bude časem součástí dalších aplikací patřící právě této mateřské společnosti. Zda ale bude tento bezpečnostní prvek součástí aplikací i v jiných zemích, to prozatím není známo.
Alarmující je fakt, že za poslední čtyři roky se zdvojnásobil počet trestných činů, které souvisí se seznamováním na internetu. Kontakt s cizími lidmi nemusí být vždy bezpečný a majitelé seznamek jsou si toho vědomi. Tinder je v tomto směru pokrokový a snaží se chránit uživatele všemi dostupnými prostředky. Inspirací pro něj možná byly společnosti Airbnb a Uber, které přikročily k větší bezpečnosti. Například společnost Uber má nouzové tlačítko k přivolání pomoci a v aplikaci si můžete prohlédnout profil řidiče.
Kromě poplašného tlačítka přichází Tinder s dalším bezpečnostním prvkem: ověřením totožnosti. Stačí pořídit několik aktuálních selfie a rázem se stáváte ověřeným uživatelem. Ostatní uživatelé mají tu jistotu, že nekomunikují s falešným profilem a že fotky nejsou stáhnuté kdesi z internetu. Dá se předpokládat, že těmito bezpečnostními prvky se budou inspirovat i ostatní online seznamky a seznamovací aplikace.